Bu Son AğlamanOlsun

        

 

 

   

Gözlerdeki yaşlar yerine düşen yağmur taneleri aksın anlamlı yüzlerden. Her doğumun ardından başlayan ağlamak, sürmesin devrin kara günleri boyunca. Gelen her soğuk üşütmesin yürekleri.

 

Bu son ağlama olsun toprağın yeşiline düşen.

 

Yüreklerde fırtınalar estirip, karanlık günlerin tadıldığı son zemheri olsun inadına. Duvarların soğuk yüzlerinde kalsın ona dokunup medet uman eller, yaşanmamış sayılıp. Bedenden çıkıp gidene dek ruhlar, ağlamasın acılara düşüp.

 

Bu sonbahar yeni günlerin başlangıcı olsun, mutlulukların arandığı. Buğulu bakan o gözler, sevince yelken açsın her devir. Karanlıklardan çıkışlara denk gelen bir ışık olsun yanaklardaki her gülüş. Acıların, sevinçlerin çığlıklarıyla düşsün yaşlar o gözlerden saadetle.

 

Sözler acıtmasın yürekleri, kılıçlar hep kınında kalsın ki bu son ağlama olsun.

 

Yeterince sevsin ki yürekler ihanet tadılmasın, yeterince sevsin ki kalpler öldürmesin sevdiğini. Kılı kırk yarıp ulaşılan sevdalar kalmasın yarım, düşmesin gözlerden yaşlar;

 

Bu son ağlama olsun.

 

Her acı bir tecrübeyse eğer yaşanmış sayılsın hepsi, tecrübe sadece tadılan sevdaların ruhlarda bıraktığı iz olsun.

 

Yürüyoruz işte, karanlıkların sonuna doğru, bir ışık bulmaya çalışan gözlerle. Kimi sevdalara kapılmış, kimi yalnız bir başına. Kimi dipsiz kuyularda bir el bekler çekilip çıkarılacak. Anlamsız bekleyişlerle geçen yaşama çözüm bulamaz kimi beden. Bir daha geri gelmeyecek zaman, acımasız döngüsünü yaşatıp örümcek ağı gibi sarar benliği tek başına kalınmış anlarda.

 

Aşksız kalmamalı bir yürek, ulaşılacak bir zirve olmalı yaşanacak. Mutluluğun güneşle doğması var yüreklerde tek dilek, yağan yağmurun hüznüyle beklenen. Bir kalp sevdaya atmak için beklerken sırasını dört duvar arasında, nedensiz yalnızlığı boş bakışların ardında gizlidir belki de. Gözlerini ağlamamak için sıkarken mütemadiyen, elleri soğuk boşluğa uzanır ölüm gibi sessizlikte.

 

Bu son ağlama olsun;

 

Bu son bekleyiş olsun tek başına, kalkıp doğacak güneşi gözlerken, yanan ateşlere rağmen dalmalı devrin cehennemine, kurtarmak için bedenini.

 

Eşini arayıp bulmak için kalbin, bu son zamanlar olsun, YALNIZ YAŞANAN…

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !